IX Kongres Innowacyjnego Marketingu

w samorządach
Logowanie
X

Zaloguj się aby uzyskać dostęp do pełnej zawartości serwisu.

Zapomniałem hasła
 
drukuj

miasto

Rzeszów to pełne czaru i uroku miasto, w którym historia i tradycja splata się z nowoczesnymi wyzwaniami teraźniejszości. Strategiczne położenie w obrębie paneuropejskich korytarzy transportowych – drogowych i lotniczych – przynosi miastu wymierne korzyści ekonomiczne. Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje liczne połączenia krajowe i zagraniczne.

 

Powierzchnia miasta liczy 126 km² (od 1.01.2019 r.). Zameldowanych jest w nim blisko 220 tyś. osób, z których co trzecia studiuje, dlatego Rzeszów nazywany jest „miastem młodych ludzi”. Rzeszowskie uczelnie zapewniają wysoki poziom kadry naukowej oraz nowoczesną bazę lokalowo-techniczną. Młodzi ludzie studiujący na unikatowych - w skali kraju - kierunkach kształcenia mogą liczyć na wiele możliwości atrakcyjnej pracy. Na wyższych uczelniach wiedzę zdobywa około 60 tys. studentów na 60 kierunkach kształcenia. Politechnika Rzeszowska, jako jedyna uczelnia w kraju, kształci pilotów lotnictwa cywilnego. Dynamicznie rozwija się Uniwersytet Rzeszowski. Znakomicie funkcjonują uczelnie niepaństwowe: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania – oferująca anglojęzyczne studia na kierunku Aviation Management, WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno – Ekonomiczna, ciągle rozbudowujące bazę dydaktyczno-naukową i z sukcesem rywalizujące z innymi szkołami wyższymi w kraju.
 
Rzeszów to atrakcyjne, dynamicznie rozwijające się miasto młodych, przedsiębiorczych ludzi. Czyste powietrze, zdrowa woda, malownicze krajobrazy, bogactwo historii i kultury to - obok innowacyjnych technologii oraz dobrze wykwalifikowanych specjalistów dla branży informatycznej i lotniczej - największe atuty Rzeszowa i Podkarpacia. Otwartość, gościnność i zamiłowanie mieszkańców regionu do nowych pomysłów i przedsięwzięć stwarza inwestorom dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej a turystom trafiającym do Rzeszowa przyjazny klimat i miłą atmosferę.

 

Urząd Miasta Rzeszowa

Rynek 1, 35-064 Rzeszów

tel. +48 17 875 40 00; fax: +48 17 875 41 05

e-mail: umrz@erzeszow.pl

www.rzeszow.pl

 
 
Ideo pozycjonowanie Realizacja i 
CMS  Edito  Powered by: