PRELEGENCI

PRELEGENCI

Edycja 2020

Poniżej przedstawiamy Państwu sylwetki prelegentów X edycji Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach.

Michał Leksiński

Partner, CEC Group
Zawodowo związany z firmą CEC Group, gdzie zajmuje się komunikacją strategiczną. Z wykształcenia politolog, absolwent 4 kierunków studiów podyplomowych: psychologia społeczna (SWPS), psychologia motywacji (SWPS), Szkoła mistrzów pióra (Collegium Civitas), Strategiczny Wywiad Biznesowy (Akademia Koźmińskiego) oraz London School of PR (ZFRP). Wykładowca z zakresu sztuki narracji, przywództwa, komunikacji.  Zwiedził prawie 50 krajów świata. Wspinał się na 6 kontynentach. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Prywatnie miłośnik alpinizmu i biegów górskich. Były manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18.

Filip Szatanik

Rzecznik Prasowy, Kraków 5020
Specjalista ds. komunikacji w samorządzie. Rzecznik Krakowa, Małopolski, Jaworzna, instytucji i spółek samorządowych. Obecnie rzecznik prasowy kluczowej spółki miejskiej, Kraków5020 odpowiedzialnej m.in. za promocję Krakowa, zarządzającej  m.in. słynnym ICE Congress Centre. Autor publikacji, wykładowca akademicki, zwolennik budowania własnych kanałów komunikacji przez samorządy

Anna Koteras

Naczelnik Wydziału Reklamy i Marketingu, Zarząd Transportu Metropolitalnego
Reprezentuję Zarząd Transportu Metropolitalnego, który jest jednym z największych organizatorów komunikacji miejskiej w Polsce. Nasza komunikacja kursuje w ponad 50 miastach na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej metropolii. Z sektorem transportowym jestem związana od 14 lat, w czasie których nabyłam doświadczenie zarówno w zakresie PR, komunikacji kryzysowej, jak i marketingu. Przez 10 lat pełniłam funkcję rzeczniczki prasowej ówczesnego organizatora komunikacji miejskiej na obszarze aglomeracji katowickiej. Obecnie kieruję biurem reklamy i marketingu.  

dr hab. Paweł Kuca, prof. UR

Politolog i medioznawca. Zajmuje się funkcjonowaniem mediów regionalnych i lokalnych, prowadzeniem polityki informacyjnej organizacji, a także współczesnymi procesami dotyczącymi funkcjonowania mediów i dziennikarzy. W latach 2001-2010 dziennikarz mediów regionalnych w województwie podkarpackim. Konsultant i doradca przy realizacji projektów z zakresu public relations i media relations. W latach 2012-2020 zastępca kierownika, a następnie zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.   

Joanna Tymowicz

Wiceprezes Zarządu Ideo Force
Client Service Director w agencji Ideo Force, doświadczony ekspert ds. projektów marketingowych. Specjalizuje się w tworzeniu strategii komunikacji z konsumentami, pracownikami i partnerami firmy z wykorzystaniem nowych mediów, takich jak social media. Z branżą interaktywną związana jest od 2006 roku. Wierzy, że wiedza marketingowa to tylko pierwszy krok ku budowaniu trwałych relacji z klientami.  W swojej pracy kładzie nacisk na balansowanie działań sprzedażowych oraz wizerunkowych, które mają w efekcie przynosić firmom wymierne korzyści.  

Wojciech Szymański

CEO Ideo Force
Prezes Zarządu agencji e-marketingowej Ideo Force Sp. z o.o. Poza kierowaniem zespołu odpowiada za opracowanie strategii marketingowych, strategii e-PR oraz planów media relations z wykorzystaniem Internetu. Jest ekspertem programu IDEA Global (marketing i wsparcie promocyjne), a także doradcą, trenerem i konsultantem. Wykonuje badania oraz ekspertyzy e-marketingowe.

Sebastian Chachołek

Europejski Instytut Promocji Sztuki S.A.
Komentator i ekspert z zakresu PR, doradca i trener. Media­tor w sporach zbiorowych w zakładach z branży energetyki, górnictwa i przemy­słu chemicznego. Od 1996 doradca i konsultant z zakresu marketingu politycznego, twór­ca kilkudziesięciu kampanii promocyjnych w samorządach. Gościnny wy­kładowca na 30 uczelniach w Polsce. Autor ponad 100 artykułów i publikacji. Współ­autor książek: „Ten wredny PR 2009. Jak Public Relations zmieniło Polskę”, „Polski Leksykon PR” i „Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce”. Od kilku lat zajmuje się projektami związanymi z edukacją i promocją sztuki. Kustosz Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle.

Bohdan Pawłowicz

Dyrektor marketingu NASK
Dyrektor Marketingu NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, w którym odpowiada również za komunikację wewnętrzną oraz OSE – Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, której NASK jest operatorem. Od ponad 20-stu lat związany z rynkiem komunikacji marketingowej w Polsce. Sędzia KER – Komisji Etyki Reklamy. Wykładowca komunikacji marketingowej Uniwersytetów Warszawskiego i Wrocławskiego, SGH i Uniwersytetu SWPS.

Dariusz Tworzydło

CEO, Exacto Sp. z o.o.
Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. Ekspert z zakresu ekonomii, badań społecznych, systemów informatycznych oraz public relations. Kierownik Katedry  Komunikacji Społecznej i Public Relations na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pomysłodawca Kongresu Profesjonalistów Public Relations. Autor ponad 200 publikacji z zakresu komunikacji i public relations, m.in. „Zarządzanie w kryzysie wizerunkowym. Metody, procedury, reagowanie”. Twórca i współtwórca licznych badań, m.in. „Zarządzanie kryzysem w polskich przedsiębiorstwach” i „Analiza kondycji branży Public Relations”.

O KONGRESIE

O KONGRESIE

Najważniejsze informacje.

10 EDYCJI

Przez blisko 10 lat dzielimy się z samorządowcami wiedzą na temat marketingu terytorialnego i najnowszych rozwiązań promocyjnych.

STUDIA PRZYPADKÓW

Prezentacje są prowadzone oparciu o konkretne przykłady zrealizowanych kampanii miast i regionów, inicjatyw a także badania czy raporty instytucji publicznych oraz podmiotów prywatnych.

DOŚWIADCZENI PRELEGENCI

Prelegenci zapraszani do udziału w wydarzeniu to specjaliści z branży marketingu miejsc, których wiedza poparta jest doświadczeniem i realizacją projektów dla instytucji samorządowych, stowarzyszeń czy organizacji turystycznych.